Churpi to naturalny ser himalajski. To zdrowy gryzak dla psa wykonany z mleka krów himalajskich. Jest ono gotowane przez godzinę, następnie koagulowane i prasowane przez 2-3 dni. Po tym procesie churpi jest cięte na odpowiedniej wielkości kawałki i powoli, delikatnie suszone w komorze wędzarniczej przez 20-30 dni. Dzięki temu ser himalajski churpi staje się twardy oraz zyskuje lekko dymny smak. Ser himalajski to idealny gryzak dla psa! Pomaga czyścić zęby i usuwać nadmiar kamienia, a jednocześnie jest trwały, łatwostrawny i nie zawiera laktozy!

Wyświetlanie 1–15 z 55 wyników

Ser churpi: niezwykły gryzak bogaty w składniki odżywcze

Churpi to nazwa twardego sera himalajskiego, który można podawać psu jako gryzak. Jest produkowane z naturalnych składników, bogate w białko, wapń, witaminę D i D2, witaminę E, witaminę A. Zawiera także fosfor, sód, potas cynk i żelazo. Wspomaga czyszczenie zębów. 

Jak są produkowane serki churpi?

Churpi jest produkowane z mleka krów himalajskich. Mleko to jest najpierw gotowane przez godzinę. Pozwala to na usunięcie z niego większości tłuszczu oraz jego pasteryzację. Potem, by rozpocząć proces koagulacji, dodaje się do niego odrobinę soli oraz sok z limonki. Ale bez obaw - ten dodatek to zaledwie 0,01% w stosunku do ilości mleka. Kolejnym krokiem jest prasowanie sera przez 2-3 dni. Dzięki temu możliwe jest usunięcie z niego całej wilgoci. Sprasowany ser jest krojony na mniejsze kawałki.  Na koniec gryzaki z sera himalajskiego suszy się w komorze wędzarniczej. Ten proces trwa aż 20-30 dni! Dzięki niemu ser himalajski staje się bardzo twardy i zyskuje delikatnie dymny aromat.

Gryzak z sera churpi dla psa - zalety

 • Gryzak z sera himalajskiego jest w 100% naturalny.
 • Nasze serki nie zawierają laktozy.
 • Ser himalajski ma wysoką wartość odżywczą. Zawiera około 65% białka i zaledwie 2% tłuszczu. 
 • Dostarcza psu witaminy (D, D2, E, A) oraz mikroelementy takie jak fosfor, wapń, potas, żelazo, cynk czy sód.
 • Są bardzo twarde, dlatego pomagają dbać o psie zęby, usuwać nadmiar kamienia i osadu nazębnego.
 • Gryzienie i memłanie to dla psa czynność uspokajająca, wyciszająca i odstresowująca.
 • Nasze gryzaki nie są produkowane przemysłowo! Serki 4DOGS są produkowane w Nepalu, tradycyjnymi, ręcznymi metodami. Dzięki temu nie tracimy wartości odżywczych, a każda sztuka jest niepowtarzalna!
 • Używane mleko pochodzi od krów himalajskich wypasanych na wolnym wybiegu. 

Jak podawać ser himalajski psu? Porady dla właścicieli

Churpi możesz traktować jak zwykły gryzak czy zabawkę. Podaj go psu lub zostaw w dostępnym dla niego miejscu. Pies będzie mógł obgryzać churpi w dowolnym momencie, kiedy będzie miał na niego ochotę. Ale jeśli widzisz, że Twój pies zjada go łapczywie, poświęcając mu cały swój czas, to lepiej podać go psu na godzinę lub dwie dziennie. Po tym czasie po prostu schowaj serek na dzień lub dwa. Jeśli byłoby to potrzebne, to możesz go wytrzeć ręcznikiem papierowym lub opłukać pod zimną wodą i wysuszyć.

Możesz też od początku podawać go psu tylko na określony czas, w określonej porze. Możesz traktować też churpi jako nagrodę w trakcie nauki. Lub codzienny przysmak o określonej porze. W ten sposób pies będzie doceniał bardziej każdy kawałek i nauczy się, że to coś specjalnego.

Pamiętaj jednak, że churpi - jak każda zabawka czy przysmak - powinien być podawany tylko pod Twoim nadzorem. Zwłaszcza jeśli to nowość dla Twojego psyjaciela. Churpi jest bardzo twarde, więc jeśli Twój pies będzie próbował połknąć je w całości, to potrzebna będzie Twoja interwencja by nie ryzykować zadławienia. Pies powinien też zawsze mieć dostęp do świeżej, czystej wody. A jeśli wiesz, że Twój pies ma zwyczaj połykania w całości przysmaków, to gdy rozmiar serka będzie na tyle mały, że połknięcie stanie się możliwe to musisz go koniecznie zabrać.

Ale nie martw się, że się zmarnuje - zrobisz z nich Churpi Puffsy!

Jak zrobić Churpi Puffs?

Zrobienie przysmaków z końcówek churpi jest bardzo proste i wymaga tylko posiadania mikrofalówki. Oto instrukcja krok po kroku:

 1. Mniejsze kawałki serków himalajskich włóż do miski z ciepłą wodą na 5-10 minut.
 2. Namoczone churpi przełóż na talerz, który możesz umieścić w mikrofalówce.
 3. Ustaw mikrofalówkę na 30-60 sekund. Na początek lepiej mniej, żeby nie spalić serka. Zawsze możesz zwiększyć czas.
 4. Po tym czasie z ser powinien zrobić się większy i chrupki - trochę jak popcorn :)
 5. Poczekaj aż Puffsy ostygną i daj swojemu czworonożnemu przyjacielowi jako przysmak!