Zalety korzenia wrzośca dla psa

Zalety gryzaków z korzenia wrzosca

Korzeń wrzośca dla psa to nasz kolejny, w 100% naturalny produkt dla psów małych i dużych. Są one wykonane z korzenia wrzośca drzewiastego, starannie oczyszczone, przycięte i oszlifowane. Dzięki temu są bezpieczne dla naszych czworonożnych przyjaciół – nie mają drzazg i nie wydzielają żywicy. Przeczytaj o zaletach gryzaków z korzenia wrzośca i dlaczego warto dać je Twojemu psyjacielowi!

Korzeń wrzośca – zalety

Niektórzy mówią o gryzakach z wrzośca, że to idealna, niezniszczalna zabawka dla psów. I jest w tym dużo prawdy – korzeń wrzośca to bardzo wytrzymały materiał.

  • Zapewnia długie godziny zabawy – nie niszczy się za szybko.
  • Pomagają redukować stres i spalić nadmiar energii.
  • Jeśli pies gryzie meble, to jest duża szansa, że zapomni o nich i zajmie się tym gryzakiem.
  • Nie brudzą i nie śmierdzą – możesz bezpiecznie zabrać go w gości lub do psioprzyjaznych kawiarni czy restauracji.
  • Mają 0 kalorii, więc są dobrą propozycją dla psów z nadwagą.
  • Nie pęka i nie kruszy się w drzazgi, które mogłyby poranić psie pyszczki.
  • Korzeń wrzośca dla psa nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników czy aromatów – to 100% natury!

Korzeń wrzośca – jak o niego dbać?

Nawet najfajniejsza zabawka może się po dłuższym czasie znudzić. Dlatego pamiętaj by dawać Twojemu psyjacielowi gryzak na określony czas (na przykład godzinę). A gdy zobaczysz, że pies już się uspokoił i pozbył nadmiaru energii to schowaj gryzak. W ten sposób minimalizujesz szansę, że pies szybko się nim znudzi.

Korzeń wrzośca dla psa nie powinien łapać przykrych zapachów, a sam ma tylko delikatny, dla niektórych w ogóle nie wyczuwalny, zapach drewna. Po skończonej zabawie – jeśli widzisz, że warto korzeń “odświeżyć’ – to opłucz go ciepłą wodą i wysusz w ciepłym, przewiewnym miejscu. Pamiętaj, że to naturalne drewno i długie namaczanie w wodzie może mu zaszkodzić.

Uczciwie powiem, że nie każdemu psu gryzak z wrzośca się spodoba. Warto jednak spróbować! Blue, którą widzicie na zdjęciach i filmie w tym wpisie nie zainteresowała się swoim gryzakiem gdy został jej “podany”. Wystarczyło jednak zostawić go na niecałą godzinę na jej ulubionym miejscu na kanapie i sama się nim zajęła! 🙂

Inne sposoby, które pomogą zainteresować psa korzeniem wrzośca to przechowywanie go przez dobę lub dwie w pojemniku z suchą karmą. Można też posmarować korzeń jakimś przysmakiem – pasztetem dla psów, masłem orzechowym (100% orzechów) lub olejem jeśli suplementujecie nim dietę waszego pupila.

error: