Zalety gryzaków z korzenia wrzośca

Zalety gryzaków z korzenia wrzosca

Gryzaki z wrzośca to nasz kolejny, w 100% naturalny produkt dla psów małych i dużych. Są one wykonane z korzenia wrzośca drzewiastego, starannie oczyszczone, przycięte i oszlifowane. Dzięki temu są bezpieczne dla naszych czworonożnych przyjaciół – nie mają drzazg i nie wydzielają żywicy. Przeczytaj o ich zaletach i dlaczego warto dać je Twojemu psyjacielowi!

Gryzak z korzenia wrzośca – zalety

Niektórzy mówią o gryzakach z wrzośca, że to idealna, niezniszczalna zabawka dla psów. I jest w tym dużo prawdy – korzeń wrzośca to bardzo wytrzymały materiał.

  • Zapewnia długie godziny zabawy – nie niszczy się za szybko.
  • Pomagają redukować stres i spalić nadmiar energii.
  • Jeśli pies gryzie meble, to jest duża szansa, że zapomni o nich i zajmie się tym gryzakiem.
  • Nie mają kalorii, więc są dobrą propozycją dla psów z nadwagą.
  • Nie brudzą i nie śmierdzą – możesz bezpiecznie zabrać go w gości lub do psoprzyjaznych kawiarni czy restauracji.
  • Nie pęka i nie kruszy się w drzazgi, które mogłyby poranić psie pyszczki.
  • Bez konserwantów, sztucznych barwników czy aromatów – 100% natury!

O czym warto pamiętać?

Nawet najfajniejsza zabawka może się po dłuższym czasie znudzić. Dlatego pamiętaj by dawać Twojemy psyjacielowi gryzak na określony czas (na przykład godzinę) i chować gryzak gdy zobaczysz, że pies już uspokoił się i pozbył nadmiaru energii. W ten sposób minimalizujesz szansę, że pies szybko się nim znudzi.

Korzeń wrzośca nie powinien łapać przykrych zapachów, a sam z siebie wydziela tylko delikatny, dla niektórych w ogóle nie wyczuwalny, zapach drewna. Jednak po skończonej zabawie, jeśli widzisz, że warto by korzeń “odświeżyć’, wystarczy opłukać go krótko pod ciepłą wodą i wysuszyć w ciepłym, przewiewnym miejscu. Pamiętaj, że to naturalne drewno i długie namaczanie w wodzie może mu zaszkodzić.

Uczciwie powiem, że nie każdemu psu gryzak z wrzośca się spodoba. Warto jednak spróbować – Blue, którą widzicie na zdjęciach i filmie w tym wpisie nie zainteresowała się swoim gryzakiem gdy został jej “podany”. Wystarczyło jednak zostawić go na niecałą godzinę na jej ulubionym miejscu na kanapie i sama się nim zajęła! 🙂

Inne sposoby, które pomogą psu zainteresować się korzeniem wrzośca to na przykład przechowywanie go przez dobę lub dwie w pojemniku z suchą karmą lub posmarowanie korzenia jakimś przysmakiem – pasztetem dla psów, pastą lub olejem jeśli suplementujecie nim dietę waszego pupila.

error: