Zalety gryzaków z poroża dla psa
Gryzaki 4Dogs z poroża jelenia i daniela produkujemy sami w Czerwonaku pod Poznaniem. Wykonane są one z poroża, które jelenie naturalnie zrzucają raz do roku, na wiosnę. Takie zrzucane poroże zbieramy i tniemy na różnej wielkości kawałki, tak by każdy pies znalazł odpowiedni rozmiar dla siebie. Ponieważ samo pocięte poroże miałoby ostre krawędzie, to jest ono jeszcze starannie szlifowane i poddawane drobiazgowej kontroli jakośći. Jeśli interesuje Cię, w jaki sposób powstają, to zapraszam do tego wpisu na naszym blogu.
Gryzaki z poroża – zalety
Gryzak z poroża to nie tylko ciekawa zabawka. Wiąże się z nimi szereg korzyści dla Was i przede wszystkim Waszego psa!
- Wspomagają one czyszczenie zębów i usuwanie nadmiaru kamienia nazębnego.
- Są bogate w białko, a także kolagen, wapno, fosfor, magnez, żelazo czy potas.
- Pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, przemianę materii, mięśnie czy kości.
- Gryzaki z poroża nie brudzą i nie zostawiają śladów na podłodze.
- Praktycznie w ogóle nie wydzielają zapachu.
- Można zabrać je ze sobą w odwiedziny do znajomych lub kawiarni – nie narobią bałaganu!
- Pomagają zaspokajać naturalną potrzebę gryzienia i redukować stres.
- W zależności od wielkości psa i siły gryzienia może wystarczyć na bardzo długi czas!
- Bez konserwantów, utwardzaczy, polepszaczy czy sztucznych aromatów – 100% natury.
O czym warto jeszcze pamiętać?
Gryzaki z poroża to całkowicie naturalny produkt, który został poddany jedynie starannej obróbce mechanicznej. Dzięki temu masz pewność, że to całkowicie naturalny produkt. Ale musisz też pamiętać, że pies powinien z niego korzystać tylko pod Twoim nadzorem.
Poroże – w uproszczeniu – składa się z dwóch warstw: twardej z zewnątrz i w miarę miękkiej w środku. Tę wewnętrzną warstwę Twój pies będzie powoli wyjadał – to ona ma właśnie najwięcej substancji odżywczych i cieszy się największym zainteresowaniem. Jednak po jakimś, zazwyczaj długim, czasie zewnętrzna część gryzaka może kruszyć się na mniejsze kawałki. Nie jest to regułą – niektóre psy wyjedzą tylko środek, a zewnętrzna warstwa będzie nietknięta.
Mimo to jednak musisz zwrócić uwagę na to czy nie powstają twarde, mniejsze kawałki poroża, które pies mógłby połknąć w całości. Jeśli tak to musisz je koniecznie zabrać i wyrzucić, ponieważ mogą powodować ryzyko zadławienia się!
To całkowicie naturalny proces i może pojawiać się przy wszystkich dostępnych na rynku gryzakach z poroża. Jednak my, jako producent czujemy się odpowiedzialni za nasz produkt i zależy nam na bezpieczeństwie Waszych psów. Dlatego uczciwie informujemy o tym na etykietkach naszych produktów – dzięki temu będziecie mogli zapewnić swoim psyjaciołom dużo radości i bezpiecznej zabawy!
PS. Zdjęcia w artykule powstały przy współpracy z @pufoswiat. Co ciekawe, Pufa i Bu wcześniej już miały okazję spróbować gryzaków z poroża (całych kawałków od innej firmy), ale im w ogóle nie podeszły. Po mojej radzie postanowiliśmy przetestować jeszcze nasze połówki (czyli wersji Easy) i jak widać te już dziewczynom bardzo podeszły! 🙂